Back to Top
Şehir Bulma Oyunu Screenshot 0
Şehir Bulma Oyunu Screenshot 1
Şehir Bulma Oyunu Screenshot 2
Şehir Bulma Oyunu Screenshot 3

About Şehir Bulma Oyunu

Şehir bulmaca oyunumuza hoş geldiniz. Uygulamamız ile Türkiye'de bulunan 81 ilimizin tamamının haritadaki konumunu yapboz, test, plaka-şehir eşleştirme gibi farklı bölümler ile eğlenceli bir şekilde ve çok kısa bir sürede öğrenebileceksiniz.

Yapbozu tamamlamaya ne dersiniz?

Uygulamamızda 2 farklı yapboz bölümü bulunmaktadır.

Klasik yapboz ekranında harita eşit parçalara ayrılmış ve dağınık halde ekrana gelmektedir. Klasik harita puzzle oyunlarında olduğu gibi parçalara haritadaki doğru konuma yerleştirmeye çalışın. Bu bölümde farklı parça sayıları seçebilir, böylece dilediğiniz zorluk seviyesini ayarlayabilirsiniz.

Diğer yapboz bölümüzün tek tek şehirlerden oluşur. Ekranın sağ alt tarafında verilen parçayı haritadaki doğru konumuna bırakın. Parçaları yerleştirdikçe Türkiye Haritası tamamlanacak. (Hangi şehir olduğu ekranın altında yazmaktadır.) Özellikle küçük yüzölçümlü şehirlerin yerlerini tam olarak tutturmakta zorluk çekerim diye düşünmeyin. Her bir şehir için belirli bir esneklik payı mevcuttur. Şehirleri, konumlarının tam üzerine getiremeseniz de makul bir mesafe yakınına bırakmanız durumunda parça yerini bulacaktır.

(Not: Haritaların konumları ayarlanırken şehir merkezlerinin bulunduğu gerçek koordinatlar esas alınmıştır. Bu nedenle özellikle büyük yüzölçümlü şehirlerde parçayı şehir merkezinin olduğu noktaya yakın bırakmaya çalışınız. Bu tür şehirlerde parça yerine oturmazsa, parçayı şehrin biraz kenarlarına bırakmayı deneyiniz.)

Şehirlerin Yerini Gösterme bölümünde, size ismi verilen şehrin haritadaki konumuna dokunmanız yeterli olacaktır. Karışık şekilde verilen şehirlerin haritadaki yerini biliyorsanız tüm haritayı tamamlamanız çok kolay olacaktır.


Test Ekranında gerçekten zorlanacağınız bir test sizi bekliyor. Harita üzerinde kırmızı renkte gösterilen yerin hangi şehrimize ait olduğunu 4 seçenek arasından bulmaya çalışın. Seçeneklerde verilen şehirler, aynı bölgedeki, yani birbirine yakın şehirler olacaktır.

Plaka-Şehir bölümünde 2 farklı seçenekten dilediğinizi seçebilirsiniz. Sorulan plakanın ait olduğu şehri veya verilen şehrin plakasını bulmaya çalışabilirsiniz.

Harita özelliğini kullanmak isterseniz, uygulamamızın ilk giriş ekranında verilen yüksek çözünürlüklü haritayı büyütüp (zoom yaparak) şehirlerimizin yerlerini öğrenmek amaçlı kullanabilirsiniz.

Uygulamamızda şimdilik şehirlerimizle ilgili olarak sadece plaka kod numaraları bilgisini verebiliyoruz.

Similar Apps

5 Vakit Namaz - Ezan Vakti

5 Vakit Namaz - Ezan Vakti

4.5

Dünyanın neresinde olursanız olun Ezan Vakitlerini takip edebilecek, Kıble yönünü belirleyebilecek, beş...

Ehliyet Sınavı Hazırlık

Ehliyet Sınavı Hazırlık

0.0

Sürücü belgesi almak isteyenlerin ehliyet almasını kolaylaştırmak amacıyla hazırladığımız uygulamamızda birbirinden farklı...

Ezan Vakti Namaz Bildirimi

Ezan Vakti Namaz Bildirimi

0.0

Tam vaktinde bildirim veren uygulamamız renkli tasarımı ve zengin içeriğiyle her an...

Ehliyet Sınavı 100%

Ehliyet Sınavı 100%

0.0

Motorlu taşıtlar sınavına hazırlanan adayların elektronik sınav (e-sınav) ortamında girecekleri ehliyet sınavında...

Uzman Öğretmenlik Sınavı 100 %

Uzman Öğretmenlik Sınavı 100 %

0.0

Tüm öğretmenler bizim gözümüzde zaten uzmandır.Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavlarına hazırlık için...

Batak Klasik - İhaleli Batak

Batak Klasik - İhaleli Batak

0.0

Koz maça veya batak oyunu gibi kağıt oyunlarından hoşlananların seri bir şekilde...