Back to Top
Edebiyatta İlkler (%100 Öğren) Screenshot 0
Edebiyatta İlkler (%100 Öğren) Screenshot 1
Edebiyatta İlkler (%100 Öğren) Screenshot 2
Edebiyatta İlkler (%100 Öğren) Screenshot 3

About Edebiyatta İlkler (%100 Öğren)

Türk Edebiyatında ilkler birçok insan tarafından öğrenilmeye çalışılan bir konudur. Uygulamamız ile değişik seçeneklerden yararlanacak ve bu bilgileri kalıcı olarak öğrenebileceksiniz.

>> Uygulamamız tamamen ücretsiz ve reklamsızdır. Edebiyatımızdaki modern anlamda hazırlanmış ilk ücretsiz ve reklamsız uygulama budur! :)

Tüm bilgiler uygulama içinde tanımlıdır, internet gerekmez.

Öğrenme durumunuzu Başarı Yüzdeli Liste bölümünden takip edebilirsiniz. Eşleştirme bölümünde size verilen bilgileri doğru şekilde bularak başarı oranınızı yükseltebilirsiniz. %100 öğrenene kadar, günde birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli olacaktır. Eşleştirme ve Doğru Yanlış bölümlerimiz bir çeşit bilgi yarışması gibi tasarlanmış olsa da cevapları bulabilmeniz için biraz dikkatli olmanız yeterli olacaktır. Bu bölümleri, test olarak değil, farklı bir öğrenme yöntemi olarak düşünebilirsiniz.

Cevabı Gör bölümünde, size verilen bilgiye göre doğru cevabın hangisi olduğunu düşünüp bulmaya çalışın. Cevabı Gör düğmesine dokunduğunuzda cevabı görebileceksiniz. Eğer doğru cevabı o anda hatırlayamazsanız bir süre düşünüp beyninizi zorlamanızı öneririz. Zorlayarak bulduğunuz cevaplar %100 öğrenmeye en yakın cevaplardır.

Edebiyatımızdaki ilkler hakkında bugüne kadar hiçbir bilginiz yoksa, Başarı Yüzdeli Liste bölümünden tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bölümü arada sırada okuyabilirsiniz. Bu okuma size bir aşinalık kazandıracaktır; ama %100 öğrenmeyi bu şekilde sağlamanız çok zor! Uygulamamızdaki diğer bölümleri kullanarak bilgileri kalıcı hale getirebilirsiniz.

Uygulamamızda Türk Edebiyatı ilklerinin yanı sıra Dünya edebiyatında ilklerden örneklere de yer verilmiştir.

Bilgi Kartları bölümümüzde, uygulamamızda yer alan bilgileri güzel bir arkaplan resmi eşliğinde takip edebilirsiniz. Dilerseniz buradaki bilgileri çeşitli sınavlara hazırlık yapan veya bu tür konulara ilgi duyan arkadaşlarınızla ister resimli halde isterseniz sadece metin olarak paylaşabilirsiniz.

Bilgileri, sınavlara hazırlanan arkadaşlarınızla paylaşabilmeniz için farklı seçenekler ekledik. İsterseniz Bilgi Kartları bölümünde isterseniz resimli mesaj olarak, isterseniz sadece metin olarak paylaşım yapabilirsiniz.

Soru Cevap Eşleştirme bölümünde yukarıda verilen 3 soru ile aşağıdaki 3 cevabı doğru bir şekilde eşleştirmeniz istenmektedir. Yukarıda verilen ifadenin doğru cevabı hangi şık ise aşağıdaki bölümdeki ilgili harfi parmağınızın ucuyla tutup yukarıdaki küçük kutucuğun içine bırakın. Hem şıklarla hem de kendiliğinden oluşan çizgi ile eşleştirmeyi kontrol edebilirsiniz. (Okullarda kullanılan farklı eşleştirme soru mantıklarını birleştirdik.)

Test (Çoktan Seçmeli) bölümünde her seferinde size rastgele sorulan 10 soruyu doğru cevaplamaya çalışın. Bu bölüme her girişinizde sorular ve şıklar değişmektedir. Aynı sorular sorulduğunda diğer şıklardaki cevaplar ve sorunun doğru cevabının olduğu şık değişir. Bu sayede ezbere kaçmadan öğrenme sağlayabilirsiniz. (Açıklama: Test bölümünde sorular ve şıklar rastgele gelmektedir. Bu nedenle şıklarda, sorulan soru için caydırıcı olmayan seçeneklerle karşılaşabilirsiniz. Buradaki amaç farklı yöntemlerle öğrenmeyi kalıcı hale getirmeye çalışmaktadır. Bu bölümde verilen soru ve şıklar, gerçek sınavlardakine uygun olmayabilir.)

Liste bölümü dışındaki tüm bölümlerde bilgiler rastgele gösterilmektedir. Bu sayede ezber sırası gibi monoton bir durumla karşılaşmazsınız ve her seferinde biraz düşünmek zorunda kalırsınız.

Aynı şekilde hazırladığımız Tarihte İlkler (%100 Öğren) uygulamamızı da diğer uygulamalarımız arasından indirip deneyebilirsiniz.

Görüş ve önerilerinizi almaktan memnuniyet duyarız. Yeni sürümde bulunması gerektiğini düşündüğünüz bilgiler varsa bize e-posta adresimiz üzerinden bildirebilirsiniz. Sınavlara hazırlanan tüm arkadaşlarımıza başarılar dileriz.

Similar Apps

5 Vakit Namaz - Ezan Vakti

5 Vakit Namaz - Ezan Vakti

4.5

Dünyanın neresinde olursanız olun Ezan Vakitlerini takip edebilecek, Kıble yönünü belirleyebilecek, beş...

Ehliyet Sınavı Hazırlık

Ehliyet Sınavı Hazırlık

0.0

Sürücü belgesi almak isteyenlerin ehliyet almasını kolaylaştırmak amacıyla hazırladığımız uygulamamızda birbirinden farklı...

Ezan Vakti Namaz Bildirimi

Ezan Vakti Namaz Bildirimi

0.0

Tam vaktinde bildirim veren uygulamamız renkli tasarımı ve zengin içeriğiyle her an...

Ehliyet Sınavı 100%

Ehliyet Sınavı 100%

0.0

Motorlu taşıtlar sınavına hazırlanan adayların elektronik sınav (e-sınav) ortamında girecekleri ehliyet sınavında...

Uzman Öğretmenlik Sınavı 100 %

Uzman Öğretmenlik Sınavı 100 %

0.0

Tüm öğretmenler bizim gözümüzde zaten uzmandır.Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavlarına hazırlık için...

Batak Klasik - İhaleli Batak

Batak Klasik - İhaleli Batak

0.0

Koz maça veya batak oyunu gibi kağıt oyunlarından hoşlananların seri bir şekilde...