Back to Top
Bulmacalı Kelime Oyunu Screenshot 0
Bulmacalı Kelime Oyunu Screenshot 1
Bulmacalı Kelime Oyunu Screenshot 2
Bulmacalı Kelime Oyunu Screenshot 3

About Bulmacalı Kelime Oyunu

Kare bulmaca veya çengel bulmaca çözüyorsanız oralardaki soruları farklı bir yöntemle uygulamamızda çözün. Hem daha pratik hem de çeşitli yardımcı özelliklerle daha kolay.

Zaten bulamaca çözme tecrübeniz varsa herhangi bir ipucu almaya ihtiyaç duymadan soruları kolayca çözebileceğinizi düşünüyoruz.

Soruları cevaplamak için elinizde çok sayıda jokeriniz ve yeterince süreniz olacak.

Ekranın altında doğru cevaba ait kelimenin harfleri dağınık halde yer alacak. Yanlarına aldıkları ilgisiz başka harflerle sizi aldatmaya çalışacaklar.

Siz doğru kelimeye ait olan harfleri parmağınızın ucuyla sürükleyip harf kutucuklarına taşıyın. Klavye ile tek tek yazmak zorunda kalmayacaksınız. Doğru cevap diğer harflerin arasında ve aslında tam gözlerinizin önünde olacak.

Filtre Jokeri ile aşağıda sadece ilgili kelimeye ait harflerin kalmasını sağlayabilir, gereksiz harfleri Filtre Jokeriyle temizleyebilirsiniz.

Harf Jokeri, sizin yerinize gider ilgili harflerden herhangi birini alarak ait olduğu kutucuğa yerleştirir. Harf Jokerini kullanarak kelimeyi daha tahmin edilebilir hale getirebilirsiniz. Daha hızlı kelime bul, daha fazla puan kazanarak listelerde üst sıralara yükselin.

Çok sayıda jokeriniz olduktan sonra aslında işiniz çok kolay; ancak oyun sonu puanı hesaplanırken kullandığınız joker sayısına göre daha az puan alacağınızı unutmayın. Sözcük bulma aşamasında joker kullanmanın mı, düşünüp zaman harcamanın mı daha iyi olacağını hesap etmeyi unutmayın.

Bu arada oyunu ne kadar çabuk tamamlarsanız o kadar iyi; çünkü kalan sürenizden de puan alacaksınız.

Kutucuklara yanlış harfleri taşımışsanız onları tek tek aşağı almakla uğraşmamak için dönüşüm simgesini kullanabilirsiniz. Tüm harfler tekrar yerlerine gidecektir.

20.000'den fazla soru içeren uygulamamızda aynı sorularda karşılaşma ihtimaliniz çok düşük. Kelime sayısı sürekli artacak ve başarısız bulunan kelimeler çıkarılacaktır. Biz bir yandan bununla ilgili çalışmalarımız devam ettiriyoruz bile...

Cevapların türü (isim, sıfat vb.) ve hangi alanla ilgili oldukları (Kimya, Tarih vb.) soru cümlesinin sonunda ipucu olarak verilmektedir. Kelimelerin anlamları Türk Dil Kurumu (TDK) Güncel Türkçe Sözlük kullanılarak alınmıştır. Bazı kelimeler için tanım cümlesinde cevap kelimesini açıkça belirtmesi nedeniyle küçük değişiklikler yapılmıştır. Tereddüt ettiğiniz kelimelerin anlamlarını kontrol etmek için TDK internet sayfasında sorgulama yapabilirsiniz.

Kelime dağarcığınızın geliştiğini birkaç gün içinde rahatlıkla fark edecek, bu tür bilgi yarışmalarında daha başarılı sonuçlar alabileceksiniz. Eğlenceli vakit geçirirken aynı zamanda bilgimizi artırmak ne güzel!

Eğer uygulamamızı beğenirseniz lütfen 5 yıldız vererek ve yorum yazarak bunu göstermekten çekinmeyiniz. Planlarımız doğrultusunda uygulamamıza özellik eklemeye devam edeceğiz. Her türlü görüş ve önerinizi e-posta adresimiz üzerinden bizimle paylaşabilirsiniz.

İyi eğlenceler.

Similar Apps

Şehir Bulma Oyunu

Şehir Bulma Oyunu

0.0

Şehir bulmaca oyunumuza hoş geldiniz. Uygulamamız ile Türkiye'de bulunan 81 ilimizin tamamının...

Ehliyet Sınavı 100%

Ehliyet Sınavı 100%

0.0

Motorlu taşıtlar sınavına hazırlanan adayların elektronik sınav (e-sınav) ortamında girecekleri ehliyet sınavında...

Uzman Öğretmenlik Sınavı 100 %

Uzman Öğretmenlik Sınavı 100 %

0.0

Tüm öğretmenler bizim gözümüzde zaten uzmandır.Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavlarına hazırlık için...

Batak Klasik - İhaleli Batak

Batak Klasik - İhaleli Batak

0.0

Koz maça veya batak oyunu gibi kağıt oyunlarından hoşlananların seri bir şekilde...

5 Vakit Namaz - Ezan Vakti

5 Vakit Namaz - Ezan Vakti

4.5

Dünyanın neresinde olursanız olun Ezan Vakitlerini takip edebilecek, Kıble yönünü belirleyebilecek, beş...

Renkli Toplar Bulmaca Oyunu

Renkli Toplar Bulmaca Oyunu

0.0

Bulmacalardan hoşlanıyorsanız işte size eğlenceli ve farklı bir bulmaca oyunu. Bulmacayı tamamlamak...