Back to Top
Tarihte İlkler (%100 Öğren) Screenshot 0
Tarihte İlkler (%100 Öğren) Screenshot 1
Tarihte İlkler (%100 Öğren) Screenshot 2
Tarihte İlkler (%100 Öğren) Screenshot 3

About Tarihte İlkler (%100 Öğren)

Tarih öncesi devirlerden Cumhuriyet dönemine kadar yüzlerce ilk elinizin altında.

>> Öğrenci kardeşlerimizin halinden anlıyoruz. :) Uygulamamız tamamen ücretsiz ve reklamsızdır. Tüm bilgiler uygulama içinde tanımlıdır, internet gerekmez.

Uygulamamız ile değişik seçeneklerden yararlanacak ve bu bilgileri kalıcı olarak öğrenebileceksiniz.

Tarih öncesi çağlar, ilk çağ uygarlıkları, eski Türk tarihi, eski Avrupa tarihi, Osmanlı İmparatorluğunun tüm dönemleri ile Cumhuriyetin ilk yıllarına ait ilkler yer almaktadır. (İslam Th. eklenecektir.)

Ana ekranın sağ üst köşesinden seçim yapın!
Uygulamamızda tüm bu bölümler ayrı ayrı tasniflenmiştir. Uygulamamızı kullanırken dilediğiniz bölüm veya bölümleri seçebilirsiniz. Bu sayede sadece çalışmak istediğiniz dönemlere ait bilgiler karşınıza çıkar. Dilediğiniz zaman bölümlerde değişiklik yapabilirsiniz. (Bilgi ve şıklar, seçtiğiniz konular arasından rastgele geleceği için birden fazla dönem seçmeniz durumunda birbiriyle ilgili dönemleri seçmenizi öneriyoruz.)


Öğrenme durumunuzu öğrenmek için Başarı Yüzdeli Listemizi kullanabilirsiniz. Hangi sorunun kaç defa sorulduğunu ve yüzde olarak ne kadarına doğru cevap verdiğinizi takip edebilirsiniz.

Farklı eşleştirme bölümü ile verilen bilgi ile ilgili cevabı eşleştirebileceksiniz. %100 öğrenmek için günde biraz vakit ayırın. Eşleştirme ve Doğru Yanlış bölümlerimiz bilgi yarışması gibi tasarlanmış olsa da diğer cevaplar rastgele seçildiğiden dolayı cevapları bulabilmeniz için biraz dikkatli olmanız yeterli olacaktır. Bu bölümleri mükemmel bir test olarak değil, farklı bir öğrenme yöntemi olarak kabul edin.

Cevabı Gör bölümünde, size verilen bilginin doğru cevabını düşünüp bulmaya çalışın. Cevabı Gör düğmesine dokunarak cevabı görebilirsiniz.. Eğer doğru cevabı hatırlayamazsanız bir süre düşünüp hafızanızı zorlayın. Zorlayarak bulduğunuz cevaplar %100 öğrenmeye en yakın cevaplardır.

Tarihte ilkler hakkında bugüne kadar hiçbir bilginiz yoksa, Başarı Yüzdeli Liste bölümünden tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu bölümü arada sırada okuyabilirsiniz. Bu okuma size bir aşinalık kazandıracaktır; ama %100 öğrenmeyi bu şekilde sağlamanız çok zor! Uygulamamızdaki diğer bölümleri kullanarak bilgileri kalıcı hale getirebilirsiniz.

Bilgi Kartları bölümümüzde, uygulamamızda yer alan bilgileri güzel bir arkaplan resmi eşliğinde takip edebilirsiniz.

Bilgileri, sınavlara hazırlanan arkadaşlarınızla paylaşabilmeniz için farklı seçenekler ekledik. İsterseniz Bilgi Kartları bölümünde isterseniz resimli mesaj olarak, isterseniz sadece metin olarak paylaşım yapabilirsiniz.

Soru Cevap Eşleştirme bölümünde yukarıda verilen 3 soru ile aşağıdaki 3 cevabı doğru bir şekilde eşleştirmeniz istenmektedir. Yukarıda verilen ifadenin doğru cevabı hangi şık ise aşağıdaki bölümdeki ilgili harfi parmağınızın ucuyla tutup yukarıdaki küçük kutucuğun içine bırakın. Hem şıklarla hem de kendiliğinden oluşan çizgi ile eşleştirmeyi kontrol edebilirsiniz. (Okullarda kullanılan farklı eşleştirme soru mantıklarını birleştirdik.)

Test (Çoktan Seçmeli) bölümünde her seferinde size rastgele sorulan 10 soruyu doğru cevaplamaya çalışın. Bu bölüme her girişinizde sorular ve şıklar değişmektedir. Aynı sorular sorulduğunda diğer şıklardaki cevaplar ve sorunun doğru cevabının olduğu şık değişir. Bu sayede ezbere kaçmadan öğrenme sağlayabilirsiniz. (Açıklama: Test bölümünde sorular ve şıklar rastgele gelmektedir. Bu nedenle şıklarda, sorulan soru için caydırıcı olmayan seçeneklerle karşılaşabilirsiniz. Burada amaç farklı yöntemlerle öğrenmeyi kalıcı kılmaya çalışmaktadır. Bu bölümde verilen soru ve şıklar, gerçek sınavlardakine uygun olmayabilir.)

Liste bölümü dışındaki tüm bölümlerde bilgiler rastgele gösterilmektedir. Bu sayede ezber sırası gibi monoton bir durumla karşılaşmazsınız.

Edebiyatta ilkler uygulamasından sonra bu uygulamamız da umarız faydalı olur. Görüş ve önerilerinizi almaktan memnun oluruz. Sınavlara hazırlanan tüm arkadaşlarımıza başarılar dileriz.

Similar Apps

5 Vakit Namaz - Ezan Vakti

5 Vakit Namaz - Ezan Vakti

4.5

Dünyanın neresinde olursanız olun Ezan Vakitlerini takip edebilecek, Kıble yönünü belirleyebilecek, beş...

Ehliyet Sınavı Hazırlık

Ehliyet Sınavı Hazırlık

0.0

Sürücü belgesi almak isteyenlerin ehliyet almasını kolaylaştırmak amacıyla hazırladığımız uygulamamızda birbirinden farklı...

Ezan Vakti Namaz Bildirimi

Ezan Vakti Namaz Bildirimi

0.0

Tam vaktinde bildirim veren uygulamamız renkli tasarımı ve zengin içeriğiyle her an...

Ehliyet Sınavı 100%

Ehliyet Sınavı 100%

0.0

Motorlu taşıtlar sınavına hazırlanan adayların elektronik sınav (e-sınav) ortamında girecekleri ehliyet sınavında...

Uzman Öğretmenlik Sınavı 100 %

Uzman Öğretmenlik Sınavı 100 %

0.0

Tüm öğretmenler bizim gözümüzde zaten uzmandır.Uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik sınavlarına hazırlık için...

Batak Klasik - İhaleli Batak

Batak Klasik - İhaleli Batak

0.0

Koz maça veya batak oyunu gibi kağıt oyunlarından hoşlananların seri bir şekilde...