Aplikacja mobilna „Nadleśnictwo Gdańsk” prezentuje walory przyrodnicze okolic Trójmiasta, atrakcje regionu oraz infrastrukturę turystyczną. Aby ułatwić odnalezienie interesujących miejsc, baza obiektów podzielona została na kategorie, wśród których są m.in. najciekawsze zabytki, pomniki przyrody, leśniczówki, punkty odpoczynku i biwakowania czy obiekty gastronomiczne. Poszczególne punkty zawierają współrzędne GPS, do niektórych dołączono także audioprzewodnik. Aplikacja zawiera ponadto propozycje gotowych wycieczek: tras rowerowych, pieszych, nordic walking i konnych. Pełną bazę punktów i tras można obejrzeć na mapie. Z poziomu mapy można też przejść do szczegółów wybranego obiektu.
Dzięki rozbudowanej funkcji nawigacji mobilny przewodnik umożliwia wyznaczenie trasy pomiędzy dwoma dowolnymi punktami, będąc poza zasięgiem internetu. Podkłady OpenStreetMap dostępne są offline w dwóch wersjach: podstawowej oraz Hike&Bike, na której zaznaczone są także mniejsze ścieżki leśne i śródpolne.
Mobilny przewodnik pełni ponadto rolę komunikatora pomiędzy turystami i służbami Nadleśnictwa – użytkownik może zgłosić np. nielegalne wysypisko śmieci oraz informowany jest o najważniejszych wydarzeniach w okolicy. Ciekawą funkcję stanowi możliwość nagrania własnej trasy i przesłania jej do serwisu.
Warto pamiętać, że nie wszystkie lasy otaczające Trójmiasto są w zarządzie Nadleśnictwa Gdańsk. Część lasów w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowy, jest zarządzana przez miasta. Można to sprawdzić w banku danych o lasach: http://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy. Widoczne na mapie obiekty liniowe i punktowe (szlaki itd.) kończą się na granicy zarządu Nadleśnictwa Gdańsk
Interesującą propozycję znajdą tu także miłośnicy szukania skrzynek – aplikacja jest połączona z ogólnopolskim serwisem geocachingowym.
Dziękujemy serdecznie PTTK za udostępnienie opisów szlaków i zdjęć, Dariuszowi Ożarowskiemu z Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego za zdjęcia pomników przyrody,
Aplikacja powstała w ramach projektu „Las - drewno - człowiek - kompleksowy program podniesienia świadomości społecznej nt. różnorodności biologicznej na terenie RDLP w Gdańsku”. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego (PL02) „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i został zrealizowany w partnerstwie przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Gdańsku, Nadleśnictwa Elbląg, Gdańsk, Wejherowo oraz partnera z Norwegii Skogbrukets Kursinstitutt, http://www.skogkurs.no/.
Produkcja: amistad.pl
Ekomuzeum Powidzkiego Parku Krajobrazowego zaprasza turystów do zwiedzania okolic wraz z turystyczną...
Polsko-Niemieckie Centra Dziedzictwa Naturalnego i Kulturowego Regionu Doliny Środkowej Odry w Dębnie...
Kompleksowy przewodnik mobilny „Powiat Piotrkowski” to narzędzie zawierające informacje przydatne zarówno turystom,...
Aplikacja mobilna „Powiat Szczecinecki. Naturalnie tak!” to idealna propozycja dla osób, które...
Aplikacja „Arboretum Kopna Góra” prezentuje bazę roślin znajdujących się w ogrodzie wraz...
Aplikacja mobilna Szalowa powstała w wyniku współpracy kilku jednostek pozarządowych, których wspólnym...
Created with AppPage.net
Similar Apps - visible in preview.