Back to Top
Kartuvės Screenshot 0
Kartuvės Screenshot 1
Kartuvės Screenshot 2
Kartuvės Screenshot 3

About Kartuvės

Žaisdamas lietuviškas Kartuves ne tik puikiai praleisi laiką, pamankštinsi smegenis, bet ir sužinosi daug naujų žodžių. Atsinaujinęs žodžių žaidimas Kartuvės turi net 10 žodžių kategorijų pradedant klasikinėmis - Valstybės, Gyvūnai, Sostinės ir baigiant išskirtinėmis, sukurtomis mūsų - Žemaitiški žodžiai, Lietuvos miestai ir miesteliai, ežerai, upės bei specialia kategorija vaikams.


Kartuves žaisti gali ir patys mažiausieji. Tai puikus būdas vaikams mokytis raidžių ir taisyklingos žodžių rašybos. Naujoje šio žodžių žaidimo versijoje nėra pakaruoklių ar kitų vaikams netinkamų vaizdų. Juos pakeitėme pozityviais Debesėlio, Gėlytės ir Sniego Senio veikėjais. Taip pat mūsų mažiausiems Kartuvės siūlo atskirą kategoriją, kurioje rasite paprastus žodžius su papildomomis užuominomis, specialiai pritaikytomis vaikams.


Visi esame skirtingi, todėl nuo šiol žaisdamas Kartuves žaidėjas gali pasirinkti sau patinkantį foną taip pakeisdamas viso žaidimo išvaizdą. Taigi dabar kiekvienas galime susikurti savo Kartuves!


Taip pat šis lietuviškas žodžių žaidimas siūlo tris sudėtingumo lygius. Todėl kiekvienas žaidėjas gali pasirinkti sau tinkantį sudėtingumą. O pamatęs, kad pasidarė per lengva pasikeisti sudėtingumo lygį ir iš naujo atrasti Kartuves.


Labai įdomi ir išskirtinai lietuviška kategorija žaidime Kartuvės yra "Žemaitiški žodžiai". Ar žinai ką žemaitiškai reiškia "Bimbals", "Bolbės", "Ciongs" ar "Isėveizietė"? Žaisdamas Kartuves tikrai sužinosi! Tačiau nenustebk, jei teks sudvejoti, ar šios kategorijos žodžiai tikrai lietuviški.


Kartuvės (angl. Hangman) yra klasikinis žodžių žaidimas, kurį daugelis žaisdavo ant popieriaus. Nėra tiksliai žinoma kada ir kas sugalvojo Kartuves, bet seniausias rašytinis šaltinis minintis žaidimą Hangman yra 1984-ųjų metų Alice Gomme knyga apie vaikų žaidimus. Įdomu tai, kad žaidimo Kartuvės principu netgi buvo kuriamos televizijos laidos. Štai Brazilijoje 60-taisias buvo rodoma televizijos laida "Let's play Hangman", o 2017-tais kanalas BBC pradėjo transliuoti savo Hangman žaidimu paremta laidą pavadinimu Letterbox. Taip pat Kartuvės įkvėpė populiarų televizijos žaidimą "Wheel of Fortune". Per daugelį metų Kartuvės įrodė, kad tai puikus ir nesenstantis žodžių žaidimas tinkantis tiek vaikams, tiek suaugusiems. Net sunku suskaičiuoti, kiek skirtingų šalių his žaidimas laikomas tradiciniu vaikų žaidimu. Kviečiame išbandyti naujas lietuviškas Kartuves savo telefono ekrane!