Back to Top
Kur'an Öğreniyorum Screenshot 0
Kur'an Öğreniyorum Screenshot 1
Kur'an Öğreniyorum Screenshot 2
Kur'an Öğreniyorum Screenshot 3
Free website generator for mobile apps; privacy policy, app-ads.txt support and more... AppPage.net

About Kur'an Öğreniyorum

YENİ: Namaz Vakitleri uygulamamız yayında. Aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.homemade.prayertimes

English version of this application can be downloaded from the following link:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.homemade.read

Kur'an Öğreniyorum programıyla telefon veya tabletinizde kendi kendinize Kur'an okumayı öğrenebilirsiniz.

Program içerisinde hiçbir reklam bulunmamaktadır. Namazda okunan dualar, namaz sureleri ve Yasin-i Şerif de tecvidli olarak seslendirilmiştir.

Cim Harfinin Telaffuzu

Cim harfinin "Alfabe" sayfasındaki telaffuzu konusunda kullanıcılarımızdan şikayetler gelmektedir. Cim harfinin telaffuzu Türkçedeki C harfinden farklıdır ve programdaki telaffuzu doğrudur. Telefon veya tabletin hoparloründen telaffuz doğru anlaşılamıyor olabilir. Ana sayfa haricinde diğer sayfaların bir çoğunda Cim harfinin kullanıldığı örnekler mevcuttur. Bunlar da dinlenirse Cim harfininin telaffuzu daha iyi anlaşılabilir.

Programdaki Kur'an seslendirmeleri Reîsü'l-Kurrâ Merhum Abdurrahman Gürses Hocaefendi'nin talebesi Merhum Hafız İsmail Biçer Hocaefendi tarafından, tecvid seslendirmeleri ise İsmail Biçer Hocaefendi'nin talebesi İsmail Tavman Hocaefendi tarafından yapılmıştır.

Program İzinleri

Bazı kullanıcılar programın istediği izinlerle ilgili tereddüte düşebilmektedir. Bu tereddütleri gidermek için bu izinlerin gerekçeleri aşağıda verilmiştir:

WRITE_EXTERNAL_STORAGE (Depolama)

Programın 72 MB’lık bir veri dosyası vardır ve bu dosya SD card üzerine kaydedilmektedir.

INTERNET (Ağ iletişimi)

Programı Google Play’den yüklediğinizde 72 MB’lık veri dosyası otomatik olarak Google Play uygulaması tarafından SD card’a kaydedilir. Fakat siz bu dosyayı yanlışlıkla silerseniz veya dosya başka bir şekilde bozulursa program yine Google Play üzerinden bu dosyayı otomatik olarak indirir. Bu yüzden Internet erişimine ihtiyacı vardır.

READ_PHONE_STATE (Telefon çağrıları)

Bu izin telefon çağrısı geldiğinde haberdar olmak ve programda bir ders dosyası çalınıyorsa durdurmak için gereklidir. Aksi taktirde siz telefon görüşmesi yaparken ses dosyası çalınmaya devam eder. Müzik ve video çalıcı bütün uygulamalar bu izni isterler çünkü Android’de telefon çağrısı geldiğini anlayabilmek için başka bir yöntem yoktur.

Geliştirme Ekibi

Program Sponsoru: Damla Yayınevi (http://www.damlayayinevi.com.tr/)
Hazırlayan: Hüseyin Kutlu
Okuyan: İsmail Biçer (Hafız)
Sunan: Süleyman Arabulan
Tecvid Seslendirme: İsmail Tavman
Tecvid Adaptasyon: Muhammet Emre Söylemez
Programlama: Ahmet Uzun

Programın Özellikleri:

Benzer Küme Tekniği

28 Kur’an harfini 90 şekle çıkartan, başta, ortada, sonda yazılış metodu yanlıştır. Bunun yerine Kur’an yazısının ana husûsiyetlerini dikkate alan benzer küme tekniği kullanılarak 29 harf 15 şekilde öğretilmektedir.

Tecvid

Harflerin mahreçlerine ve kurallara uymak sûretiyle güzel Kur’an okumayı sağlayan ilme Tecvid denir. Programda tecvid tatbikatı dualar ve sureler üzerinde yapılmaktadır. Bu program ile daha başlangıç seviyesinde tecvidli okuyuş öğrenilmektedir. (Tecvidsiz öğretim yöntemi daha sonra öğrenilmesini güçleştirdiğinden kullanılmamıştır.)

Çalışma Süresi

Tavsiye edilen çalışma süresi 32 saattir. Günde 1 saat çalışarak 32 günde Kur’an okumasını tecvidli olarak öğrenebilirsiniz. Günde 2 saat çalışarak bu süre 15 güne indirilebilir.

Denenmiş Bir Sistem

Muhterem hocamız Hüseyin Kutlu tarafından hazırlanan bu program bir yıl farklı eğitim gruplarında denendikten sonra ilk kez 1998′de kaset ve kitap olarak yayınlanmış, 2002 yılında bilgisayar programı olarak ücretsiz kullanıma açılmıştır. O zamandan beri geçen sürede on binlerce kişiye Kur’an-ı Kerim öğreterek başarısını ispatlamıştır.

Tags: Kuran, Kurani Kerim, Learn to read Quran, I'm learning Quran

Similar Apps

Namaz Vakitleri

Namaz Vakitleri

0.0

Namaz Vakitleri uygulaması ile bulunduğunuz konumun namaz vakitlerini görebilir, kıble pusulası ile...

Kur'an Okuyorum

Kur'an Okuyorum

0.0

Kur'an Okuyorum ile hatminizi cep telefonu veya bilgisayarınızdan kolaylıkla okuyabilirsiniz.Kur'an'da istediğiniz sayfaya,...

I'm Learning Qur'an

I'm Learning Qur'an

4.5

Please write a comment and tell us what you think about "I'm...

Sahibinin Sesi TTS

Sahibinin Sesi TTS

0.0

Sahibinin Sesi TTS (Metin-Konuşma Motoru)Bu program telefon veya tabletinizi Türkçe konuşturur.Programın metin-konuşma...

author
Amazing app
A G
author
Evry islamic aap is good
Shaik Shireen
author
harika program yapanlardan ALLAH RAZI OLSUN
Soccer Power
author
5 günde okumayı öğrendim. Allah razı olsun.
Mehmet SITKI ULUK
author
Super
A Google user
author
سلام خوبی
A Google user