Back to Top
Esma Saati Screenshot 0
Esma Saati Screenshot 1
Esma Saati Screenshot 2
Esma Saati Screenshot 3

About Esma Saati

Zikirmatik uygulamaları arasında en gelişmiş ve en kapsamlı uygulama olan Esma Saati'ni konsantrasyonunuz bozulmadan (reklamsız) kullanabilirsiniz.

- Bulunduğunuz konuma göre yıldız saatlerini otomatik hesaplaması
- Yıldız saatleri girdiğinde isteğe bağlı bildirim
- Allâh’ın güzel 99 ismi ve onların vasıfları
- Resûlullâh (sav)’in yapmış olduğu günlük diğer zikirler ile

Dinimizde en büyük ibadet olarak nitelendirilen ve evliyalığa kadar giden bu yolda hayatını zikre adamış din kardeşlerimizin hizmetine sunuyoruz!

“Allâh isminin zikrini herkese nasip eder mi? Senin Allâh diyebilmen, Allâh’ın sana duyduğu sevginin işaretidir” - Hazreti Mevlana Celalettin Rumi’nin bu muhteşem sözleriyle başlayan, Allâhü Teâlâ’nın güzel isimlerini içeren Esmâü’l-Hüsnâ’dan, Osmanlı ilim adamı, mutasavvıf yazar İbni Îsâ-yı Saruhânî hazretlerinin “Esmâ-i Hüsnâ Şerhi” eserinde bahsettiği gibi, günlük yıldız saatlerine ve ebced sayısına göre çekilmesi tavsiye edilen Esmâ’ları faziletleriyle gösteren zikirmatik uygulamasıdır.

Aynı zamanda değerli islam alimi, tasavvuf ehli, Erzurumlu İbrahim Hakkı hazretlerinin “Ma’rifetnâme” eserinden ve modern astrolojiye göre içinde bulunduğumuz bu ilahi sistemin gezegen saatlerinin insan üzerine yaptığı tesirleri, o saatlerde yapılması veya yapılmaması tavsiye edilen işler, davranışlar hakkında malumatları da kapsamaktadır. İlaveten, Cihan Serveri Peygamber efendimiz Resûlullâh Muhammed (sav)’in yapmış olduğu günlük çekilecek zikirler mevcuttur.

Cenab-ı Hak’la iletişim kurmak, her an, her saniye insan için vazgeçilmez bir ihtiyaç olduğu kadar, aynı zamanda gönüllere huzur ve ferahlık veren bir haz kaynağıdır. Nitekim Resûl-i Ekrem (asm) buyurmuşlardır ki: “Rabbîni zikredenle etmeyenin hâli diri ile ölünün hâli gibidir.” (Buharî, Daavât, 66)


“…Allâh’ı anmak elbette ibadetlerin en büyüğüdür…” (Ankebût sûresi, 29/45.âyet).